Novinky

Xterra Metlechov (plavání 500m/kolo 42km/běh 9km)

Ráno, když jsem vyrážela směr Kouty, byla jsem trochu v rozpacích. Pod Melechovským kopcem mě čekala moje první Xterra (terénní triatlon) v životě. Jelikož okolí dobře znám, té části na kole jsem se vůbec nebála, plavání mě také nikdy nedělalo problém, ale velkým strašákem pro mě byl běh, vůbec jsem netušila, zdali budu schopná uběhnout po kole těch 9 km nahoru a dolu.

Když zazněl startovní výstřel, všichni jsme se vrhli do Kouteckého rybníka vstříc celému závodu. Plavání pro mě proběhlo celkem dobře. Teď přicházela má část, na kterou jsem se těšila ze všeho nejvíc, a to krásných 42km v Melechovském okolí. Hned po nasednutí na kolo jsem se cítila dobře, ale veděla jsem, že se ještě musím pošetřit na tu nejhorší část, a to na běh. Asi v 15 km mě podklouzlo na slizkém kořeni kolo a tak jsem se bravurně poroučela k zemi a slušně si rozervala a narazila koleno. Bolest byla slušná a kolenu se moc do pohybu nechtělo, ale nechtěla jsem se vzdát, a tak jsem zatla zuby snažila se ignorovat ten potůček krve, co mě stékal po holeni a jela dál. Po pár kilometrech se bolest vzdala a téměř zmizela. Kolo jsem si nakonec náramně užila.

Za to běh byl naprosto tragický, v okamžiku, kdy jsem slezla z kola a snažila se běžet nahoru do sjezdovky vstříc 9ti otřesným kilometrům, opět mě ovládla bolest v rozmláceným koleni. Prvních pár metrů nahoru do sjezdovky jsem statečně běžela, běžela a běžela a šla a šla a pak už jsem se pouze plazila…sjezdovka byla nekonečná, ale plus bylo to, že šli už skoro všichni, jen pár závodníků mělo síly nahoru běžet.

Nicméně plazivý běh jsem taky zvládla, sice v tragickém čase a ani nevím, jestli se tomu dalo říkat běh. Druhé místo a úžasně vypadající kolínko bylo moje.


Forest Gamp, s.r.o. SPORT HOLAS Sandra Pytlíková

Cyklistka Sandra Pytlíková, XC – cross country, MTB maratóny, silniční závody. Tým Cykloklub Havlíčkův Brod

nahoru | vytisknout stránku

Created by Forest Gamp s.r.o. 2008