Novinky

Pernštejnské peklo

Pernštejnské peklo je duatlonový závod, který se skládá z 6km běh, 27km kolo (silnice), a 3km běh. Jelikož nejsem závratný běžec, určitě bych do závodu nešla jako jednotlivec, a proto jsme sestavili dívčí štafetu. Bohužel nám třetí slečna na poslední chvíli odpadla, tak jsme nakonec zůstaly jenom dvě. Martina Jonášová (výborná běžkyně) a já. Martina měla tedy na starosti ty běžecké části a já tu cyklistickou. Zazněl startovní výstřel, běžci byli na trase, já se nervózně kolem rozjížděla a věděla, že těch 27 km musím jet naplno jako časovku a zároveň nesmím přepálit start, protože mne těsně před cílem čeká opravdu ošklivé a dlouhé stoupání, které tvoří tento závod pro cyklistu peklem.

Najednou jsem v dálce zahlédla Martinu, v hlavě mě zaznělo „sakra ta je rychlá, teď musím jet, co to dá!“. Proběhlo předání štafety a já šlápla do pedálů, závod pro mne málem skončil v druhé zatáčce, kterou jsem vzala poměrně prudce a překvapil mě štěrk. Zadní kolo mě podjelo, už už jsem se viděla válet na zemi, ale ani nevím jak, v poslední chvilce jsem to ještě vyrovnala a jela dál. Trať byla ze začátku příjemně vlnitá, pak začala klesat a já tušila, že co teď sjedu dolů, to si pak zase budu muset vyjet.

Nicméně rychlost byla slušná a cítila jsem se dobře. Ve chvíli, kdy začalo ono ukrutné stoupání, jsem ještě měla dost sil, ovšem ten kopec byl tak nepříjemný, že síly brzy začaly docházet a já stále hledala větší pastorek, kam bych zařadila i přes to, že jsem věděla, že už tam žádný větší není a ani nebude. Věděla jsem, že stoupání je dlouhé, ale kde končí a jak vypadá, o tom jsem neměla tušení. Zaryla jsem tedy ruce do řidítek a jela, konečně se rozevřel les a stoupání bylo u konce, teď už jen pár houpaček a jsem v cíli, kde netrpělivě čekala Martina, aby se pustila do poslední části závodu, kterým je 3kilometrový běh po sjezdovce nahoru.

Martina běžela výborně a tak jsme nakonec skončily celkově ve štafetách na 4 místě. Byla škoda, že nevyhlašovali ženské štafety, to bychom byly první, ale hřál nás pocit, že ve smíšených štafetách, kde byli skoro samí muži, jsme skončily právě čtvrté. Můj obdiv patří všem, kteří se do tohoto závodu pustili jako jednotlivci, je to opravdu peklo!

soustředění


Forest Gamp, s.r.o. SPORT HOLAS Sandra Pytlíková

Cyklistka Sandra Pytlíková, XC – cross country, MTB maratóny, silniční závody. Tým Cykloklub Havlíčkův Brod

nahoru | vytisknout stránku

Created by Forest Gamp s.r.o. 2008