Novinky

Zlaté kolo Vysočiny

Ruda u Velkého Meziříčí, to byl 21.6.09 můj cíl. Konal se zde silniční závod nazvaný Zlaté kolo Vysočiny. Pořadatelé nabízeli celkem 3 trasy a to o délkách 50, 100 a 200km. Zvolila jsem zlatou střední cestu a šla do stovky jako každý rok zde v Rudě. Moc dobře jsem věděla, co mne čeká, jelikož závod znám i když trasu každým rokem trochu obměňují. Ale základní a hlavní části trasy zůstavají většinou stejné. Byla jsem připravena na táhlé nelehké kopce i na příjemné sjezdy.

Odstartovali jsme, dlouho jsem se snažila držet s první hlavní skupinou, celkem se dařilo, ale po pár kilometrech jsem takzvaně z hlavní skupiny odpadala a jela si za své do té doby, než jsem se chytla s bandou chlapíků, kteří jeli v tempu mě naprosto vyhovujícím. Tak jsem byla ráda, že nebudu muset jet celý závod na tvrdo za své a že se alespoň za někoho schovám. Chlapíci byli příjemní a parádně spolupracovali, veděla jsem, že jedu na druhém místě, že přede mnou je pouze jedna závodnice a to Betty.

V jednu chvilku jsem o svém druhém místě malounko zapochybovala, jelikož jsem s chlapíkama trochu zakufrovala (zabloudila), naštěstí jenom kousek, a rychle jsme se stihli vrátit na trasu závodu. Pochyby byli zbytečné, stále jsem byla druhá, a třetí žena byla v nedohlednu. Společně se skupinou jsme překonávali težké kopce, sjezdy i roviny, kde se rychlost rozjížděla až na 45km/hod….prostě parádní jízda. Do cíle jsem dorazila opravdu druhá, což znamenalo další stříbro do sbírky trofejí. Po propadáku v Maštalích jsem byla moc spokojená a cítila jsem, že se dostávám zpět do formy. Betty, která závod vyhrála, jsem neměla šanci dojet, jela výborně a tak mne těšilo krásné druhé místo.

Zlaté kolo Vysočiny Zlaté kolo Vysočiny Zlaté kolo Vysočiny

Forest Gamp, s.r.o. SPORT HOLAS Sandra Pytlíková

Cyklistka Sandra Pytlíková, XC – cross country, MTB maratóny, silniční závody. Tým Cykloklub Havlíčkův Brod